2004.07.16. „DYKTATU NIE PRZYJMĘ”, artykułu z HB.

Dyktatu nie przyjmę

konsultacje z mieszkańcami w sprawie uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego dla tzw. "Małej Plaży".


Informację o spotkaniu w sprawie konsultacji zamieszczono w Gazecie Wyborczej i na tablicach ogłoszeń - powiedział burmistrz Helu witając około 30 osób przybyłych do hali sportowej. (Ja żadnych ogłoszeń w gablotach Urzędu przy ul. Leśnej i Wiejskiej nie widziałem, a sprawdzałem dokładnie). Plan zagospodarowania przedstawił arch. Mirosław Kuczyński. Na terenie byłej bazy Hydrobudowy miałaby powstać baza nurków, parking na kilkanaście samochodów i basen o długości 25 m.
W trakcie dyskusji burmistrz bronił planu stwierdzając: mówię to jako burmistrz. Ja wierzę, że wersja przygotowana przez arch. M. Kuczyńskiego jest korzystniejsza dla miasta, niż plan opracowany przez Uniwersytet Gdański.
Znaczna część zebranych opowiadała się za planem przedstawianym na wcześniejszych spotkaniach przez dr Krzysztofa Skórę, choć były także głosy popierające plan forsowany przez burmistrza. Wyciągam rękę (do Uniwersytetu - przyp. red.). Jeśli ktoś mówi wszystko albo nic, to ja dyktatu nie przyjmę - stwierdził burmistrz.
Ostateczną decyzję o przyjęciu planu podejmie Rada Miasta Helu. Plan wyłożony jest do wglądu w UM do 23 lipca i do 9 sierpnia br. można zgłaszać do niego uwagi.
Projekt Uniwersytetu postaramy się przekazać na łamach HB przed tym terminem.
Jeśli przejdzie projekt Uniwersytetu, to ja nie chcę z UG żadnych spółek, wolę oddać grunt Uniwersytetowi - powiedział burmistrz na zakończenie spotkania.

W.Waśkowski

Artykuł został opublikowany w "Helskiej Blizie" nr 179 z dnia 16.07.04