2004.02.06. „Morski Park”, artykuł z HB.

Morski Park

W dwóch spotkaniach z dr Krzysztofem Skórą, które odbyły się w Checzy Kaszubskiej i Stacji Morskiej, uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Szef Stacji Morskiej przedstawiał na nich wizję zagospodarowania tzw. Małej Plaży, tj. terenu pomiędzy falochronem portu wojennego, a wejściem do fokarium. Projekt ten jest z założenia przedsięwzięciem publicznym, które realizowane byłoby przez Miasto i Uniwersytet Gdański. Przedstawiliśmy go w ostatnim numerze HB (str. 10-11).Uczestnicy spotkań, które prowadzone były na społeczne zapotrzebowanie, byli zachwyceni projektem, którego wykonanie byłoby kolejną atrakcją miasta, zapewniającą napływ turystów, także poza sezonem letnim.
O planach sprzedaży części terenu jeden z mieszkańców powiedział, że nowe atrakcje zapewnią turystów, a sprzedane jest raz i nigdy nie będzie pewności, co na zakupionym terenie zrobi jego właściciel. Padały propozycje, np.: wykonanie "zjazdu" na wodę dla małych łodzi i żaglówek i pytania: czy mieszkaniec Helu będzie mógł pozostawić na plaży własną łódkę używaną do celów rekreacyjnych? Czy wioska rybacka z zapleczem noclegowym nie "odbierze" turystów prowadzącym pensjonaty w Helu? Myślę, że odpowiedzi i dyskusja, która się na ten temat wywiązała rozwiały istniejące wątpliwości.

Z prezentacją wizji zagospodarowania terenu Małej Plaży zainteresowani mieszkańcy zapoznać się mogą w Stacji Morskiej lub innym wskazanym przez siebie miejscu, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z dr Krzysztofem Skórą.

W.W.


Artykuł został opublikowany w "Helskiej Blizie" nr 169 z dnia 6.02.04